nl fr en

HLN. Matchmaker Annemieke Dubois: “Als je je job goed doet, komt het geld wel”

08-04-2024

‘Suikertante’ Annemieke Dubois: “Als je je job goed doet, komt het geld wel”

Annemieke Dubois (48) vond met haar high-end matchmakingbureau Jade & Jules een gat in de markt. Sinds enkele jaren begeleidt ze vermogende mannelijke klanten naar een duurzame relatie. “Mannen betalen ons 8.000 euro per actief jaar, maar we streven naar een sneller traject”, getuigt ze in de HLN-podcast Suikernonkels, die voor één keer dus een tante over de vloer kreeg. Hoe ging en gaat deze gedreven onderneemster precies te werk? Hoe maakt ze het verschil met de Tinders dezer aarde? En wat zijn haar beste tips?

Journalist Thomas Rosseel

Jade & Jules Logo

‘Matchmaking voor financieel onafhankelijke mensen’ is een niche binnen de bredere markt van dating en matchmaking. Dat Annemieke Dubois er met een levensvatbaar concept deel van kon uitmaken, hing volgens haar van meerdere factoren af. “Ten eerste is er de doelgroep. Mijn doelgroep zijn vooral ondernemers, maar ook vrije beroepen en politici. Mensen die het zich niet kunnen permitteren om op een datingsite te staan, bijvoorbeeld omdat ze het risico niet willen lopen om hun personeel of leveranciers tegen te komen. Onze klanten vrezen soms ook wel dat vrouwen meer geïnteresseerd zijn in hun status dan in hen als persoon. Ik spreek overigens liever over ‘financieel onafhankelijke mensen’. De term ‘rijk’ ruikt naar materialisme, en dat maakt een mens niet mooi.”

 

Een tweede factor is die van de ‘exclusiviteit en privacy’. Naar enkele namen van bekende klanten vissen, is dan ook vergeefse moeite. “Wij zorgen voor strikte vertrouwelijkheid en maatwerk met het oog op de nood aan discretie. Een succesvolle matchmakingdienst voor financieel onafhankelijke mensen moet ook hoogwaardige diensten bieden, zoals persoonlijke matchmaking, achtergrondcontroles en coaching. En tot slot is het belangrijk om je te onderscheiden van de  concurrentie. Dat doe je met betrokkenheid, doorgaan waar anderen opgeven, passie en inlevingsvermogen. Al met al kan ‘matchmaking voor rijke mensen’ enkel een gat in de markt zijn als het goed wordt uitgevoerd, met aandacht voor de unieke behoeften en verwachtingen van deze doelgroep.”

 

Hoe ben jij destijds van start gegaan?

 

Annemieke Dubois: “Ik belandde 25 jaar geleden in de headhunting, specifiek in de farmasector, medical device en biotech. In 2012 las mijn collega Geneviève een krantenartikel: ‘De miljonair-matchmaker’. Wij zeiden elkaar al langer dat we samen een eigen bedrijf wilden opstarten. ‘Ik heb onze droomjob gevonden’, zei ze me. Het internationale matchmaker-kantoor Berkeley International zocht iemand om via franchise hier in België een kantoor op te starten. Dat paste perfect bij onze skills: mensen interviewen en samenbrengen. We hebben een businessplan gemaakt en zijn naar Londen gevlogen.”

 

“In augustus 2012 zijn we dan van start gegaan. Niet onbelangrijk: dat was ook het jaar waarin Tinder op de markt kwam. Op dat moment begonnen wij dus met het oude, conservatieve concept van matchmaking. Maar net omdat wij in een tegendraadse stroom zaten en op het bovenste gedeelte van de markt mikten, haalden we er veel pers mee. We zagen de mails meteen binnenstromen en na twee maanden hebben we onze andere job opgezegd.”

 

Hoe pak je zo’n matchmaking dan concreet aan?

 

Annemieke Dubois: “De eerste stap is de kennismaking met een nieuwe klant. We leren hem volledig te begrijpen: van zijn visie op de wereld over relaties tot interessegebieden. Vervolgens zetten we de zoektocht in. Waar de vrouw van zijn leven ook moge zitten, wij doen er alles aan om haar te vinden. Momenteel bestaat ons team uit drie matchmakers. Al onze klanten kennen minstens één van ons persoonlijk. Wij zijn drie vrouwen met verschillende levensparcours en verschillende smaken. Het is heel verrijkend om elkaars meningen en standpunten te horen, waarom we twee mensen bij elkaar zien.”

 

“We doen de presentatie van een nieuwe potentiële match graag per telefoon om dan meteen te kunnen inpikken op de verbinding die we tussen twee mensen zien. Reageert een man positief, dan gaan we bij de dame aankloppen. Reageert ook zij positief, dan wisselen we nummers uit en is het aan de heer om de eerste stap te zetten. En we volgen graag op wanneer een ontmoeting effectief heeft plaatsgevonden. De feedback is cruciaal om de rest van de zoektocht te bevestigen of te heroriënteren.”

 

Wat bieden jullie meer dan Tinder?

 

Annemieke Dubois: “In tegenstelling tot datingapps, die vertrouwen op algoritmes en geautomatiseerde matching, bieden wij persoonlijke en handmatige matching door ons team van professionele matchmakers. Wij leren de klanten kennen, begrijpen hun voorkeuren, waarden en persoonlijkheid, en maken vervolgens handmatig matches op basis van deze informatie. We voeren grondige screeningsprocessen uit om zeker te zijn dat onze klanten betrouwbare en geschikte matches zijn én krijgen. Dat biedt een veilige omgeving voor iedereen.”

 

“Apps als Tinder richten zich op het maximaliseren van het aantal matches, Jade & Jules legt de nadruk op kwaliteit boven kwantiteit. Ons voornaamste doel is het creëren van duurzame en betekenisvolle relaties, door zorgvuldig geselecteerde matches aan te bieden die goed aansluiten bij de behoeften en voorkeuren van onze klanten. Zij kunnen er ook op vertrouwen dat hun persoonlijke informatie veilig wordt behandeld en dat hun zoektocht naar een partner discreet wordt gehouden.”

 

Hoeveel kost het om via jullie bureau een lief te vinden? 

 

Annemieke Dubois: “Onze klanten betalen 8.000 euro per actief jaar. Ze tekenen voor een traject van een jaar maar we streven naar een sneller en kwalitatief traject. Single vrouwen schrijven zich gratis in de database in als ‘gast’ en betalen pas een administratieve fee van 500 euro als ze positief reageren op een concrete match.”

 

Tot slot: heb je nog tips voor prille ondernemers?

 

Annemieke Dubois: “Maak van je passie je beroep en ontwikkel een solide businessplan. Luister net genoeg maar zeker niet te veel naar het advies van anderen. Leer van je fouten, zorg dat je tenen niet te lang zijn en bouw een sterk team: mensen die er evenveel zin in hebben, die het einddoel kunnen identificeren, die mee de successen gaan vieren, maar die er ook kunnen blijven staan als het even wat minder loopt. In deze sector zijn empathie en echte betrokkenheid zeer belangrijk. Als ondernemer streven naar geld is in deze sector de verkeerde intentie. Als je je job goed doet, komt het geld wel.”

 

Wie is Annemieke Dubois?

  • Annemieke Dubois (48) werkte 20 jaar als internationale headhunter voor de farma- en biotechsector. In 2012 besloot ze om niet langer bedrijven met de juiste kandidaten te matchen, maar volop haar pijlen op liefdespartners te richten. Ze maakte de switch van headhunter naar hearthunter en startte haar personal matchmaking-verhaal met een franchise van een internationaal matchmakingbureau.
  • Drie jaar na de verkoop van dat bureau richtte ze in 2020 haar eigen high-end datingbureau Jade & Jules op. Daarmee helpt ze single mannen met een succesvolle carrière bij hun zoektocht naar een geschikte levenspartner.

‘Suikertante’ Annemieke Dubois bouwde een succesvolle datingservice op: “Start vanuit liefde voor de mens. Geld volgt dan wel” | Suikernonkels | hln.be

Jade & Jules Logo

Klaar om uw partner te ontmoeten?

Treed toe als private member van Jade & Jules en laat onze unieke matchmaking-expertise voor u aan de slag gaan.

Meer info